Sjöfartsverkets ledning - Sjofartsverket
Start > Snabblänkar > Kontakta oss

Katarina Norén
Generaldirektör
katarina.noren@sjofartsverket.se

Jeanette Lindgren
GD-support
jeanette.lindgren@sjofartsverket.se

 

Ove Eriksson
Stf Generaldirektör,
Direktör Affärer
ove.eriksson@sjofartsverket.se


 

Noomi Eriksson
Direktör Styrning och planering
noomi.eriksson@sjofartsverket.se

 

Ulrika Ekström
Kommunikationsdirektör
ulrika.ekstrom@sjofartsverket.se

Mattias Hyllert
Direktör Sjö- och flygräddning
mattias.hyllert@sjofartsverket.se

 

Peter Fyrby
Rederidirektör
peter.fyrby@sjofartsverket.se

Lisa Lewander
Chefsjurist
lisa.lewander@sjofartsverket.se

 

Anna Björklind
Inköpsdirektör
anna.bjorklind@sjofartsverket.se  

Magnus Gustavsson
IT-chef
magnus.gustavsson@sjofasrtsverket.se

 

Kristina Hwargård
Direktör HR
kristina.hwargard@sjofartsverket.se

 

 

Per Ängmo
Strategisk verksamhetsutvecklare
per.angmo@sjofartsverket.se  

 

 

 

 

Dela artikeln